Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

آزمایش های قبل از جراحی بینی

جراحی بینی همانند تمامی عمل های درمانی و زیبایی نیاز دارد تا قبل از انجام آن، آزمایش هایی انجام دهید تا سلامت و شرایط بدنی به طور دقیق مشخص شود. قبل از جراحی بینی اقدامات لازم را باید مورد توجه قرار دهید تا چالشی برای شما به وجود نیاید. عمل های زیبایی نیز به اندازه انواع جراحی های درمانی اهمیت داشته و حساس بوده و لازم است تا پزشک ابتدا از شرایط بدنی فرد اطلاع داشته باشد. در این مقاله تمامی آزمایش های قبل از جراحی بینی را برای شما ذکر کردیم تا بدانید که دقیقا چه کار هایی را باید پیش از عمل انجام دهید.

آزمایشات عمل بینی

چه آزمایشاتی قبل از جراحی بینی لازم است؟

در این بخش به تمامی آزمایش هایی که قبل از جراحی بینی نیاز است تا انجام شود، اشاره خواهیم داشت.

آزمایش های قبل از عمل بینی

آزمایش خون قبل از عمل بینی

متداول ترین آزمایشی که قبل از هر نوع جراحی باید انجام شود، آزمایش خون است. در آزمایش خون موارد بسیاری از جمله قند خون، فشار خون، وجود عفونت در بدن و …. مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد دارای فشار خون بالا هستند اما بدون علامت می‌باشند و خود اطلاعی از این عارضه ندارند که خطری برای جراحی بینی محسوب می‌شود. با آزمایش خون قبل از جراحی بینی تمامی این مشکلات تشخیص داده می‌شود و همچنین کارکرد تیروئید و الکترولیت خون مورد بررسی قرار میگیرد. نوع تیروئید و سطح الکترولیت و همچنین تعداد پلاکت های خون از مواردی است که جراح بینی، آزمایش آن را قبل از عمل بینی برای شما تجویز می‌کند.

آزمایش CBC قبل از جراحی بینی

تعداد گلبول های قرمز و سفید خون و تعداد پلاکت های موجود در خون دارای اهمیت است و جراح بینی باید از کمبود و یا اندازه آن ها با خبر باشد. این آزمایش را با عنوان تست شمارش سلول خونی نیز می‌شناسند.

آزمایش بارداری

برای خانم ها میزان سطح هورمون ها را مورد بررسی قرار می‌دهند زیرا جراح باید مطمعن باشد که کاندید جراحی بینی، باردار نیست. این تست از خانم های متاهل تا 45 سالگی نیز گرفته می‌شود.

سی تی اسکن

علاوه بر آزمایش های ذکر شده، مهم است که  شرایط داخلی بینی و سینوس فرد چگونه است. خانم ها و آقایانی که دارای مشکلات تنفسی هستند و یا مشکوک به داشتن پولیپ هستند، باید از این نظر حتما مورد بررسی قرار گیرند. ممکن است که جراح برای یک بیمار، سی تی اسکن را تجویز نکند اما این تست برای اشخاصی که دارای کوچک ترین مشکل تنفسی باشند، تجویز می‌شود.

آزمایش الکتروکاردیوگرام

آزمایش الکتروکاردیوگرام قبل از جراحی بینی معمولا برای افرادی تجویز میشود که سابقه بیماری قلبی دارند. ممکن است که نحوه عملکرد قلب این افراد با سابقه، با اختلالاتی مواجه باشد که بهتر است جراح بینی حتما از آن باخبر باشد.

آزمایش قند خون

دیابت برای جراحی بینی مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر قند خون به اندازه کنترل نشده باشد، معمولا پزشک مدت زمانی این عمل را به تعویق انداخته تا شما ابتدا این مورد را برای خود رفع کنید. افرادی که دارای قند خون بالا هستند نیز ممکن است بسیار سریع تحت تاثیر عوارض بیهوشی قرار بگیرند.

آزمایش ادرار

آزمایش ادرار قبل از جراحی بینی معمولا برای بررسی عفونت های بدن انجام می‌شود. باید این مورد مشخص شود که فرد قبل از جراحی بینی دارای عفونت ادراری یا عفونت مجاری ادراری است یا خیر. لازم است تا شخص قبل از انجام این نوع عمل زیبایی بینی، حتما دارای سلامت در این اندام باشد.

00:58
truncate dir-rtl

جراحی بینی در افراد دارای فشار خون بالا

اقدامات مهم قبل از جراحی بینی

برخی افراد دارای حساسیت های غذایی هستند وی ا برخی افراد دیگر به یک نوع داروی خاص یا ماده بیهوشی آلرژی دارند که باید قبل از اقدام برای جراحی بینی و قبل از ورود به اتاق عمل حتما این مورد را به پزشک خود اطلاع دهند.

اگر از داروی رقیق کننده خون آسپرین استفاده میکنید حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید زیرا شاید مصرف این قرص را مدتی قبل از عمل برای شما قطع کند.

اگر از انجام جراحی بینی و روش خواباندن هراس دارید باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید زیرا شاید لازم ببیند تا از بیهوشی عمومی کامل برای شما استفاده کند.

از موارد مهم استفاده از نیکوتین و موارد دخانیاتی مانند سیگار و قلیان است که باید به طوری برمامه ریزی داشته باشید که قبل از عمل  مصرف آن را به حداقل برسانید و تا جای ممکن قطع کنید. این مورد را حتی بعد از جراحی بینی باید رعایت کنید زیرا ممکن است که ریکاوری و دوران نقاهت بعد از جراحی بینی را با مشکل رو به رو کند. سیگار به تنهایی یکی از عاملین مهم برای از بین بردن بافت زنده پوست بشمار می‌رود، در نتیجه آسیب شدیدی به پوست و نتیجه جراحی می‌تواند وارد کند. اگر برای عمل بینی به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه کردید، نگران نباشید زیرا قبل از جراحی بینی در کرج شما با تمامی این نکات مهم و بسیاری موارد دیگر نیز آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین تکنیک عمل بینی گوشتی در کرج

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا