Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

آلرژی بعد از جراحی بینی

آلرژی بعد از جراحی بینی امکان دارد اتفاق بیفتد. خود جراحی می تواند باعث التهاب و تحریک در مجاری بینی شود که موجب شروع آلرژی شود. علاوه بر این، اگر بعد از جراحی حساسیت داشته باشید، امکان دارد بعد از عمل نیز بدتر شود.

علائم آلرژی بعد از جراحی بینی

علائم آلرژِی بعد از جراحی بینی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اگر هر یک از این علائم را بعد از جراحی بینی خود تجربه کردید، مهم است که با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک ممکن است دارو های ضد آلرژِی بدون نسخه را توصیه کند یا در صورت لزوم داروهای قوی تری را تجویز کند.

در برخی از موارد، پزشک ممکن است آزمایش آلرژِی را برای تعیین آلرژیِ های خاصی که باعث بروز علائم شما می شود توصیه کند. این می تواند به شما کمک کند در آینده از آن آلرژی جلوگیری کنید و خطر واکنش های آلرژِی را کاهش دهد.

آلرژی بعد جراحی بینی

آلرژی بعد از جراحی بینی را چگونه کنترل کنیم؟

 با شروع فصل بهار، فصل آلرژِی از راه می رسد. آبریزش بینی، عطسه و اشک چشم ها در این ماه از سال کاملا عادی است. اگر قبل از ماه های تابستان به جراحی زیبایی بینی فکر می کنید و علائم آلرژِی را تجربه می کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما به مدیریت آلرژِی های فصلی و برنامه ریزی برای عمل جراحی فکر کنید. برخی از برنامه ریزی های قبل از جراحی عبارت اند از:

  • صحبت کردن با پزشک درباره آلرژِی خود
  • برنامه ریزی کردن برای عمل جراحی در فصلی که در آن آلرژِی ندارید.
  • شروع به آماده کردن همه وسایلی از جمله دارو های تایید شده آلرژِی توسط پزشک

 آیا می توانیم با آلرژی های فصلی جراحی زیبایی بینی انجام دهیم؟

حتی اگر از آلرژیِ رنج ببرید، می توانید جراحی زیبایی انجام دهید و یا به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید. عطسه در دوران نقاهت می تواند یک چالش باشد. از آنجایی که هر فردی نگران تورم بعد از جراحی است، بهتر است قبل از عمل با پزشک خود صحبت کنید. همچنین در نظر داشته باشید در جلسه مشاوره حتما درباره سابقه آلرژِی خود با جراح صحبت کنید.

بهبود آلرژی بعد از جراحی بینی ممکن است؟

 هیچ جراحی زیبایی درمان قطعی برای آلرژی بینی نیست. اگر فردی هستید که  به گرد و غبار  یا دود حساسیت دارید، به احتمال زیاد سیستم ایمنی بدن شما در پاسخ به این مواد آنتی بادی تولید می کند که می تواند منجر به علائمی مانند خستگی، آبریزش بینی بعد از جراحی بینی، گرفتگی بینی و عطسه شود.

آیا داشتن آلرژی بینی بر نتیجه عمل تاثیر می گذارد؟

یکی از سوالات متداول در بین عموم مردم این است که آیا جراحی بینی می تواند آلرژِی فصلی را درمان کند؟ یا آلرژِ ی تاثیری بر نتیجه عمل خواهد داشت؟

 آلرژی تاثیری بر نتیجه عمل  جراحی ندارد. اما با وجود آلرژی ممکن است در حین و بعد از عمل خونریزی کمی بیشتر شود. اما باید گفت که تاثیری در نتیجه عمل بینی نخواهد داشت. اگر آلرژِی دارید، مهم است که قبل از انجام عمل بینی جراح خود را مطلع کنید. آلرژی می تواند باعث التهاب و تورم در مجرای بینی شود که می تواند روند بهبود را افزایش دهد.

جراح شما ممکن است توصیه کند که قبل و بعد از عمل از دارو های آلرژِی استفاده کنید تا این اثرات را به حداقل برساند. همچنین ممکن است  در طول عمل بینی از هر چیزی که آلرژِی شما را تشدید می کند اجتناب کنید.

بیمارانی که از آلرژِی بینی رنج می برند در مقایسه با افرادی که این حساسیت را ندارند بیشتر تمایل به باد کردن بینی خود دارند. بیشتر جراحان زیبایی از بیماران می خواهند تا مدتی از دمیدن بینی خود اجتناب کنید تا زمانی که به طور کامل بهبود پیدا کنند. برای افرادی که با آلرژی بینی دست و پنجه نرم می کنند، می تواند این کار سخت باشد. توصیه می شود در ماه هایی که از آلرژِی های فصلی رنج می برید از برنامه ریزی برای جراحی خودداری کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی برای کاهش آلرژی

  • 24 ساعت بعد از عمل جراحی روی بینی خود از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید.
  • شست و شوی بینی پس از باز کردن پانسمان و گچ گیری بینی شروع می شود.
  • بعد از عمل بینی، خونریزی و کبودی طبیعی اتفاق می افتد و داشتن استراحت به مدت یک هفته ضروری است.
  • بعد از جراحی بینی بهتر است از غذاهای نرم استفاده کنید و از خوردن غذاهای جامد مانند ته دیگ خودداری کنید.

کسانی که آلرژی دارند چه زمانی می توانند بینی خود را عمل کنند؟

افرادی که در بیشتر ماه های سال از آلرژِی رنج می برند و نیاز به نفس کشیدن مکرر دارند و یا افرادی که در طول روز عطسه های زیادی می کنند و می ترسند نتیجه جراحی خود را خراب کنند. برای رفع این نگرانی مناسب ترین زمان برای عمل بینی به نوع حساسیت شما بستگی دارد. اگر حساسیت تان فصلی است است، باید جراحی را در مواقعی برنامه ریزی کنید که آلرژیِ ندارید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا