بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی

به منظور اصلاح افتادگی پلک و حذف پوست اضافه و همچنین از بین بردن پف پلک ، بلفاروپلاستی انجام می شود. بالارفتن سن موجب کاهش تولید کلاژن و الاستین می شود که باعث افتادگی و پف پلک خواهد شد.( مراقبت های بعد از جراحی پلک )

با افزایش سن اولین قسمتی که دچار تغییرات خواهد شد ؛ پوست اطراف چشم می باشد. از عوامل تاثیرگذار روی پوست اطراف چشم ، می توان به نازک بودن پوست اطراف آن ، عوامل ارثی ، تیروئید و همچنین قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اشاره کرد.

 

بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک فوقانی

جراح پلک جهت از بین بردن پف و یا افتادگی پلک ، برشی در خط چین پشت پلک ایجاد خواهد کرد. جراحی بلفاروپلاستی تاثیر بسزایی در ظاهر چهره فرد به همراه خواهد داشت.

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

  1. تا دو هفته قبل از جراحی پلک ، از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می شوند ، خودداری کنید.
  2. جواب آزمایشاتی که پزشک از قبل تجویز نموده را در روز عمل ، همراه خود داشته باشید.
  3. تا دو هفته از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکی اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

  1. از دستکاری کردن محل بخیه ها خودداری نمایید.
  2. از تماشا کردن به تلویزیون و مانیتور که باعث خشکی چشم می شوند ، پرهیز نمایید.
  3. مرتبا داروها و پمادهایی را که پزشک تجویز نموده را استفاده کنید.
  4. جلسات معاینه را به طور مرتب بروید.
  5. به مدت یک هفته بعد از جراحی پلک از الکل و دخانیات استفاده نکنید.

نتیجه جراحی پلک

بعد از جراحی ، تورم طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست. جای بخیه و تورم های حاصل از جراحی زیبایی پلک بعد از مدتی برطرف خواهد شد. در ذیل ؛ به یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با عمل زیبایی پلک ، اشاره کرده ایم :

جراحی زیبایی پلک ؛ منجر به بهبود حلقه های سیاه اطراف چشم ، رفع چین و چروک های اطراف پلک ، درمان افتادگی ابرو و از این قبیل موارد نمی شود.

 

بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی

هزینه جراحی زیبایی پلک بسته به میزان افتادگی در هر فرد متغیر است و در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد. به این نکته توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح پلکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

سوالات متداول درباره بلفاروپلاستی

چند مدت پس از انجام جراحی پلک ، بخیه ها کشیده می شوند ؟

در بیشتر مواقع سه الی چهار روز پس از عمل پلک ، بخیه ها کشیده می شوند.

آیا پس از جراحی زیبایی پلک جای اسکار باقی می ماند ؟

به طور کلی پس از هر عمل جراحی ، اسکار ایجاد خواهد شد و نمی توان از بروز آن جلوگیری نمود. اما در جراحی پلک جای اسکار ها به سختی قابل مشاهده هستند و پس بهبودی کامل چشم ها کلا محو خواهند شد. به این خاطر که برش های جراحی در میان خطوط طبیعی پلک ها ایجاد می شوند.

آیا پس از بلفاروپلاستی شکل چشم ها تغییر می کند ؟

در واقع در فرم چشم ها تغییری ایجاد نمی شود ؛ اما به طور کلی کاملا مشخص است که چشم ها ظاهرا بازتر ، شاداب تر و با خستگی کمتری به نظر می رسند.

آیا انجام بلفاروپلاستی به ظاهر و افتادگی ابروها نیز کمک خواهد کرد ؟

خیر – بلفاروپلاستی هیچ کمکی به بهبود موقعیت ابروها نمی کند و تنها موقعیت و ظاهر پلک ها را تغییر می دهد. برای ایجاد تغییر در ابروها از روش های دیگری همچون لیفت ابرو استفاده می شود.

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی چه زمانی است ؟

در واقع هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی زیبایی پلک وجود ندارد ؛ اما در بیشتر موارد افراد متقاضی این جراحی بیشتر جزو افرادی هستند که به دلیل افزلیش سن دچار افتادگی پلک ها شده اند و قصد اصلاح آن ها را دارند. از این رو اغلب افرادی که سن آن ها بیشتر از 35 سال است ، اقدام به جراحی پلک می نمایند.

پس از بلفاروپلاستی چند روز مرخصی لازم است ؟

معمولا پس از جراحی زیبایی پلک توصیه می شود که یک هفته استراحت کنید و از انجام کار های روزانه خودداری نمایید. البته این مدت زمان بسته به شرایط و میزان ایمنی بدن هر فرد می تواند کمتر یا بیشتر باشد. پس از یک هفته ممکن است فرد با تورم و کبودی همراه باشد که کاملا طبیعی بوده و می توان با آرایش آن را پنهان نمود.

 

بلفاروپلاستی

چند روز پس از جراحی زیبایی پلک ورزش کردن بلامانع است ؟

در هفته اول پس از بلفاروپلاستی انجام هر گونه فعالیت سنگین ورزشی و حتی روزمره ممنوع می باشد. اما از هفته دوم می توانید کم کم تمرینات سبک خود را از سر بگیرید ؛ اما باز هم از بلند کردن اجسامی که وزن آن ها بیشتر از 2 کیلو است ، خودداری نمایید.

از هفته سوم به بعد می توانید کم کم تمام فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.

آیا عمل جراحی بلفاروپلاستی دردناک است ؟

خیر ؛ بسیاری از بیماران نگران درد ناشی از این عمل زیبایی ، بوده و دچار اظطراب می شوند ؛ در این باره باید ذکر کرد که افراد زیباجو در حین انجام جراحی زیبایی پلک ، درد را احساس نخواهد کرد ؛ درد ناشی از این جراحی زیبایی در دوران نقاهت آن نیز به قدری خفیف است که با مصرف مسکن ، تسکین می یابد ؛ بنابراین از درد ناشی از عمل جراحی بلفاروپلاستی ، واهمه نداشته باشید.

آیا پس از جراحی زیبایی پلک نیاز به بستری افراد می باشد ؟

خیر ؛ جراحی بلفاروپلاستی ، عملی سرپایی بوده و بیمار پس از گذشت چند ساعت ، مرخص خواهد شد.

عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست ؟

تمامی عمل های زیبایی با عوارض منحصر به فرد خود همراه خواهند بود ؛ جراحی زیبایی پلک نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد ؛ ناگفته نماند ، با انتخاب بهترین جراح پلک و رعایت توصیه های ایشان ، به راحتی می توان از بروز خطرات ناشی از این جراحی زیبایی ، جلوگیری کرد ؛ در غیر این صورت ، احتمال بروز برخی از خطرات ؛ از جمله بی حسی ، باز شدن ناحیه زخم ، عفونت ، باقی ماندن جای اسکار ، خونریزی شدید ، غیرقرینگی ، دوبینی یا تاری دید و از این قبیل موارد افزایش می یابد.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button