Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

بیهوشی در جراحی بینی

بیهوشی در جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟ انتخاب نوع بیهوشی توسط خودمان است؟ آیا مواد بیهوشی بر فرم و نتیجه بینی تاثیرگذار است؟ از دیرباز افراد در مورد این مسئله که ماده بیهوشی عوارض زیادی دارد، هراس داشتند اما با خواندن این مقاله به نگرانی های شما در رابطه با عوارض بیهوشی در جراحی بینی و تاثیر آن بر نتایج عمل پایان خواهیم داد، بنابراین با ما همراه باشید.

انواع بیهوشی در جراحی بینی

انتخاب نوع بیهوشی در جراحی بینی به صلاحدید جراح شما نسبت به نوع عمل بستگی دارد. در ادامه به انواع آن ها اشاره خواهیم داشت.

بیهوشی از نوع آرام بخش داخل وریدی

این نوع بیهوشی امروزه بسیار متداول است و برای انواع جراحی بینی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این نوع بیهوشی، شما به یک آرامش عمیق و حالت خواب و بیداری می‌رسید که سبب می‌شود تا هیچ یک از روند عمل احساس نشود.

بیهوشی عمومی قبل از جراحی

این روش که توسط افراد بسیاری شناخته شده است، به این حالت بوده که فرد کاملا به خواب عمیق فرو می‌رود و تا مدت زمانی محدود اما تقریبا مشخص بیدار نمی‌شود و جراحی انجام می‌گیرد.

بیهوشی در جراحی بینی

عوارض بیهوشی در جراحی بینی

صحبت های بهترین جراح بینی در کرج اینگونه است که یکی از کوتاه ترین و ساده ترین بیهوشی ها در جراحی بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اینطور مثال بزنیم که حتی عوارض این ماده حین عمل از بسیاری از فعالیت های روزمره خود یا حتی رفتن به یک مسافرت کوتاه نیز کمتر است. بیهوشی در این جراحی بسیار کوتاه مدت است و ریسک چندانی برای کاندید جراحی ندارد.

به طور کلی در حالت عمومی ممکن است که افراد بعد از پایان یافتن جراحی و حتی چندین روز بعد از عمل نیز احساس گلودرد، گرفتگی صدا و احساس خواب آلودگی، احساس لرز یا سرما و موارد این چنینی را به ندرت همراه خواهد داشت.

تاثیر بیهوشی بر نتایج جراحی بینی

به طور کلی بسیاری از افراد نگران این موضوع هستند که ماده بیهوشی چه تاثیراتی بر نتایج و فرم بینی بعد از عمل خواهد گذاشت. با توجه به نتایجی که به عنوان نمونه کار در صفحه نمونه کار وبسایت و یا شبکه اجتماعی ما مشاهده می‌کنید، هیچ نتیجه ای بر اثر ماده بیهوشی نامناسب و بد فرم نشده است. نتیجه جراحی زیبایی برای بینی به عوامل متعددی چون تبحر جراح و میزان تخصص و تجربه، فرم بینی و میزان ضخامت پوست و موارد این چنینی بستگی دارد. درواقع باید بیان کنیم که این ماده بر فرم بینی شما اثری ندارد.

مزایای بیهوشی در عمل بینی

یکی از مزایای این تکنیک برای کاندید عمل این است که هیچگونه درد و یا هیچ یک از مراحل عمل را احساس نمی‌کنند. در حین عمل یک متخصص بیهوشی بر سیستم های بدن نظارت دارد. البته ناگفته نماند، همانطور که می‌دانید عملکرد ریه با استفاده از یک لوله تنفسی محافظت می‌شود. امروزه همانند چندین سال پیش ماده های بیهوشی به این مقدار مورد استفاده قرار نمی‌گیرند که حال عمومی فرد را بعد از عمل چندان تحت تاثیر قرار دهند و عوارضی برای فرد ایجاد نمی‌کنند. درواقع می‌توان گفت که مزایای این روش از عوارض آن بیشتر است.

نکات مهم برای بیهوشی قبل از عمل بینی

برای اینکه این جراحی را انجام دهید، قطعا باید برخی مراقبت های قبل را بشناسید و برای فرآیند بیهوشی نیز همچین مواردی وجود دارد. به عنوان مثال به برخی از مهمترین آن ها اشاره خواهیم داشت: استفاده از مواد دخانیاتی ماننند سیگار و قلیان موجب اختلال در گردش خون میشود و به همین دلیل باید این موارد را چند روز قبل قطع کنید. همچنین از 8 ساعت قبل از انجم فرآیند بیهوشی باید ناشتا باشید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا