Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

اکثریت افراد با داروهای کورتونی آشنا هستند و می‌دانند که از این نوع داروها اغلب برای کاهش التهابات استفاده می‌شود. التهابات و تورمات بعد از جراحی بینی تا مدت ها بر سطح پوست و اطراف بینی شما نمایان است اما بسیاری از خانم ها و آقایان که کاندید این جراحی هستند، علاقمندند که نتیجه عمل زیبایی بینی را بلافاصله یا در مدت زمان کوتاهی بتوانند مشاهده کنند. حال تزریق کورتون بعد از جراحی بینی چه تاثیری بر فرم بینی دارد؟ آیا آمپول کورتون بعد از عمل بینی عوارض دارد؟

تزریق آمپول به بینی

کورتیکواستروئیدها به صورت دارو های خوراکی هم هستند که برای برخی کاندید جراحی بینی تجویز می‌شود. این دارو های خوراکی همانند آمپول های کورتونی ورم و بافت اسکار را از بین می‌برند. در این مقاله در رابطه با

چرا از کورتون بعد از جراحی بینی استفاده کنیم؟

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی دلایل مختلفی دارد. بهترین جراح بینی در کرج به هیچ وجه در صورتی که تزریق این آمپول ضروری نباشد، برای فرد تزریق نمی‌کند. کورتون رایج ترین دارو برای کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی و از بین بردن اسکار اطراف بینی و ناحیه برش ها می‌باشد.

زمان مناسب برای تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

زمانی که جراح بینی برای تزریق کورتون بعد از عمل بینی برای فرد در نظر می‌گیرد، برای همه افراد یکسان نیست و به دلایل مختلفی بستگی دارد. برخی از جراحان بینی بعد از یک ماه این آمپول کورتون را برای فرد تزریق می‌کنند اما برخی دیگر از جراحان بر این اعتقاد دارند که هر چه دیرتر کورتون به فرد تزریق شود، بهتر است و این مدت زمان گاهی تا 6 ماه الی 8 ماه نیز به تاخیر می‌افتد.

تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون در بازه 4 الی 8 ماه بعد از جراحی بینی در کرج تاثیر بسیار بهتری دارد، بنابراین سعی نکنید که جراح بینی خود را راضی کنید که زودتر از موعد مناسب برای شما کورتون تزریق کند. همچنین از داروهای کورتیکواستروئیدی به صورت خودسرانه مصرف نکنید. در برخی موارد مشاهده می‌شود فردی که در گذشته عمل بینی انجام داده است، داروی مصرفی خود را ذکر می‌کند و به اطرافیانی که تازه جراحی زیبایی بینی انجام داده اند، توصیه می‌کند که از همان داروی وی استفاده کنند.

نتیجه کورتون تزریقی بعد از عمل بینی چه زمانی مشخص می‌شود؟

برخی افراد تصور دارند که نتیجه کورتون تزریق شده بعد از جراحی بینی و یا جراحی بینی فانتزی در کرج، بلافاصله مشخص می‌شود اما در واقعیت اینگونه نیست و حدود 2 هفته بعد از تزریق کورتون بعد از جراحی بینی، نتیجه این تزریق قابل مشاهده می‌شود.

چه مدت بعد از تزریق کورتون ورم بینی می‌خوابد؟

بعد از اینکه جراح بینی بعد از عمل زیبایی بینی، به بینی شما کورتون تزریق کرد، حدود یک هفته بعد ورم بینی شما می‌خوابد. اکثر افراد برای این استفاده از آمپول تزریق کورتون را می‌پسندند که سریع به نتیجه برسند و بتوانند فرم بینی نهایی خود را مشاهده کنند و از آن لذت ببرند.

بهترین جراح بینی در کرج

کورتون به کدام قسمت بینی تزیرق می‌شود؟

بعد از عمل بینی بینی دو بخش سوپراتیپ و نوک بینی بیشترین تورم و التهاب را خواهد داشت. این دو بخش از بینی دارای پوست زیاد هستند. هرچه میزان پوست بینی ضخیم تر باشد، تورم در آن ناحیه بیشتر می‌شود. البته ناگفته نماند که سن فرد نیز در میزان التهابات بینی بعد از رینوپلاستی نیز تاثیرگذار است. کورتون معمولا برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که احساس می‌کنند، نوک بینی آن ها بزرگ و دارای ورم است.

دفعات تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از رینوپلاستی برای همه افراد قابل انجام نیست و به شرایط فردی بستگی دارد. برخی افراد بعد از جراحی اولیه برای کاهش التهابات خود از چند واحد کورتون کمک می‌گیرند اما در این میان برخی از افراد به چند بار تزریق کورتون نیاز دارند و یک بار برای آن ها کافی نیست. فواصل زمانی باید بین دو تزریق کورتون به بینی حتما رعایت شود و نباید این مدت زمان زودتر از 5 هفته باشد. بینی باید بعد از یک بار تزریق کورتون خود را ریکاوری کند و جراح موظف است که این مدت زمان را برای بینی ایجاد کند.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی چه عوارضی دارد؟

به طور کلی کورتون برای بدن عوارض خاصی ندارد اما نباید بیش از اندازه به بدن کورتون برسد زیرا ممکن است بر اندام های داخلی تاثیر بگذارد. تزریق کورتون بافت های اسکار را از بین می‌برد و تمامیورم بینی را بهبود می‌بخشد اما تا حدودی منجر به نازک شدن پوست می‌شود. افرادی که دارای بیماری خود ایمنی هستند، به طور مداوم از دارو های کورتونی استفاده می‌کنند و اگر شما به این بیماری دچار هستید، حتما باید به جراح بینی خود اطلاع دهید تا در صورت عدم صلاحدید پزشک، تزریق کورتون به بینی برای شما انجام نشود.

آیا بعد از تزریق کورتون به بینی باید از چسب استفاده کنیم؟

برای اینکه نتیجه کورتون تزریق شده به بینی همانطور باشد که مورد نظر شما است، توصیه می‌شود که تا دو هفته بعد از تزریق کورتون، حتما از چسب بینی استفاده کنید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا