Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

بهترین حالت خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی یکی از سوالاتی است که معمولا زیباجویان قبل از انجام این تکنیک دارند. یکی از چالش های افراد بعد از این نوع جراحی ها، نحوه خوابیدن است زیرا می‌خواهند با نحوه خوابیدن خود، فرم بینی را تغییر ندهند و یا آسیبی به آن وارد نکنند. در این مقاله به توضیحات دکتر فرید عطار در ارتباط با خوابیدن بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت.

بعد از جراحی بینی چگونه بخوابیم؟

دکتر فرید عطار، بهترین جراح بینی در کرج توصیه دارند که بهترین حالت خوابیدن بعد از جراحی بینی این است که تا دو ماه به حالت طاق باز یا به پشت، بخوابید و مقداری سر خود را از سطح بدن بالاتر قرار دهید که میزان ورم و التهاب بینی کمتر شود. درواقع به این نوع خوابیدن، روش پنج بالش گفته می‌شود. یعنی دو بالش را روی هم بگذارید، یک بالش را جلوی آن قرار می‌دهید که زیر گردن شما هنگام خوابیدن و دراز کشیدن، پر باشد و دچار درد گردن نشوید. همانطور که متوجه شدید، هنگام قرار دادن بالش ها به این شکل، یک زاویه 45 درجه بدست می‌آورید. دو بالش هم به گوش های خود از هر طرف بچسبانید که موجب جلوگیری از غلط زدن شود و یا صورت شما به بالش و زمین و پتو و این موارد برخورد نداشته باشد.

خوابیدن بعد عمل بینی

برای راحتی بیشتر می‌توانید از بالش های شکل نعل اسبی که برای مسافرت هایی مانند اتوبوس و هواپیما بکار می‌رود، استفاده کنند. بالش های نعل اسبی نیز درواقع کار همان دو بالش در اطراف گوش را انجام می‌دهد و انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که جراحی بینی انجام داده اند و می‌خواهند خواب راحت و بدون دردسری داشته باشند.

نکات مهم خوابیدن بعد از عمل بینی

توجه داشته باشید که برخی افراد به مواردی چون پر، الیاف، پشم و … حساسیت دارند. حساسیت این اشخاص به این مواد ارتباطی با عمل زیبایی بینیشان نداشته و با این جراحی درمان نمی‌شود. بنابراین به هنگام خواب بعد از جراحی زیبایی بینی باید حتما دقت کنید که از بالش با جنسی که واکنش آلرژیک دارید، استفاده نکنید تا در حین خواب موجب سرفه های شدید یا خفگی نشوید.

با استفاده از بالش های نعل اسبی یا دو بالش معمولی که در کنار گوش های خود قرار میدهید، از حرکات صورت خود در زمان سنگین شدن خواب، جلوگیری کنید و از غلت زدن های بی مورد پیشگیری کنید.

حتما توجه داشته باشید که جای خود را به نحوی انتخاب کنید که از سایر افراد دور باشید تا دچار آسیب های احتمالی مانند برخورد دست و بالش و … نشوید. فاصله شما با همراه مراقب که در نزدیکی شما می‌خوابد، باید رعایت شده باشد.

تا دو ماه اولیه حتی برای یک بار هم به روی شکم یا به اصطلاح دمر نخوابید زیرا فشار زیادی به بینی خود و تمامی بافت های آن وارد می‌کنید.

این مورد که جراحان بینی تاکید دارند که سر خود را کمی بالاتر از سطح بدن نگه دارید، به این دلیل است که اگر سر از پاها در ارتفاع بیشتری قرار داشته باشد، به کاهش تورم و التهابات درونی ساختار بینی کمک می‌کند.

بعد از گذشت دو ماه از جراحی بینی چگونه بخوابیم؟

به طور کلی بینی تا شش ماه بعد از عمل همچنان حساس بوده و شما باید جلوی فشار ها و آُیب های احتمالی برای آن را بگیرید. توجه داشته باشید که حتی این زمان نیز برای خوابیدن، سر خود را کمی بالاتر قرار دهید و از بالش های نسبتا نرم استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بر روی شکم خود نخوابید و فشار بیش از حد به بینی وارد نکنید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا