Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

دوران نقاهت عمل بینی یکی از مهمترین دوران ها برای افراد زیباجو میباشد که باید اهمیت زیادی به آن دهند و حتما انواع مراقبت های بعد این جراحی زیبایی را بشناسند و انجام دهند. دوران نقاهت بعد از جراحی بینی چقدر است؟ باید ها و نباید های دوران نقاهت عمل بینی چیست؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با مسائل مهم و کارآمد آشنا شوید.

دوران نقاهت بعد از عمل بینی چگونه است؟

دوران نقاهت بعد از عمل بینی ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد، اما در کل می‌توان گفت که عموماً این دوره به مدت یک تا دو هفته طول می‌کشد و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • درد و تورم در ناحیه بینی و چشمان ممکن است در طول دوره نقاهت احساس شود، که معمولاً با استفاده از داروهای تسکین دهنده درمان می‌شود.
  • خونریزی بینی نیز در طول دوره نقاهت از عمل بینی ایجاد می‌شود، که معمولاً در چند روز اول پس از عمل مشاهده می‌شود. در این صورت، باید استراحت کرده و از فعالیت‌های سنگین خودداری کرد.
  • در ناحیه بینی و چشمان، قرمزی و کبودی به دنبال عمل بینی رخ می‌دهد که در طول دوره نقاهت به تدریج کمتر می‌شود.
  • در برخی موارد، ممکن است بیمار در طول دوره نقاهت از عمل بینی دچار محدودیت در تنفس شود. در این صورت، پزشک معالج باید راهکار مناسبی را برای بیمار پیشنهاد دهد.
دوران نقاهت عمل بینی

همچنین، برای بهبود سریعتر و به حداقل رساندن عوارض پس از عمل بینی، بیمار باید به توصیه‌های پزشک معالج خود درباره مراقبت از ناحیه بینی و استفاده از داروهای تجویز شده پایبند باشد. دوران نقاهت بعد از جراحی بینی همانند سایر دوران نقاهت جراحی های درمانی و زیبایی دیگر بوده و به همان اندازه بر نتایج حاصل از عمل تاثیر گذار است. بسیاری از کاندیدای جراحی بینی به این مسئله اهمیت نمی‌دهند و بعد از مدتی شکایت از این دارند که پزشکشان این اطلاعات را در اختیارشان نگذاشته است. دکتر فرید عطار قبل از عمل، تمامی نکات مهم برای قبل از جراحی و مراقبت های بعد از جراحی بینی و تمامی نکات مربوط به دوران نقاهت را برایتان بازگو می‌کند تا دچار هیچ یک از این مشکلات و عدم اطلاعات نشوید.

در دوران نقاهت بعد از عمل بینی نمی‌توان ورزش کرد؟

بهترین جراح بینی در کرج عموماً توصیه دارد که در طول دوره نقاهت پس از جراحی بینی در کرج، بیماران از فعالیت‌های ورزشی خودداری کنند. دلیل این توصیه این است که فعالیت‌های ورزشی باعث افزایش فشار خون در ناحیه بینی می‌شود و این موضوع گاهی در نهایت منجر به خونریزی و یا ایجاد مشکلات دیگر در ناحیه بینی شود.

بنابراین، در طول دوره نقاهت پس از جراحی بینی، بهتر است از فعالیت‌های ورزشی شدید خودداری کنید و تلاش کنید تا به استراحت کافی برای بهبود سریعتر و بهبودی بیشتر بدن خود بپردازید. پس از گذشت حدود یک تا دو هفته، با مشورت جراح بینی خود، می‌توانید به تدریج به فعالیت‌های ورزشی خود بازگردید. انجام فعالیت های ورزشی در این دوران مهم، علاوه بر اینکه ممکن است خونریزی به هرماه داشته باشد، در نهایت بر افتادگی نوک بینی تاثیر گذاشته و شاید در آینده ناچار به انجام عمل نوک بینی شوید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا