Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

چند روز بعد عمل بینی مسافرت برویم؟

مسافرت بعد از عمل بینی یکی از سوالات متداولی است که برای زیباجویان و افرادی که به انجام این جراحی علاقمند هستند، پیش می‌آید. به طور کلی شرایط مسافرت بعد از عمل بینی برای افراد متفاوت است اما به طور دقیق چه زمانی می‌توان بعد این عمل مسافرت رفت؟ سفر های زودهنگام بعد جراحی بینی ممکن است که خونریزی هایی برای شما به وجود آورند و یا برای فرم و ساختار بینی مشکل ساز شوند. در این مقاله به طور جامه پاسخ این سوال شما را داده ایم.

مسافرت بعد عمل بینی

شاید شما هم جراحی بینی انجام داده باشید و می‌خواهید بدانید که بعد از چه مدت می‌توانید مسافرت بروید. این یکی از سوالات پرتکرار افرادی است که به این نوع عمل پرداخته اند و از دکتر فرید عطار می‌پرسند. به طور کلی باید توجه کنید که بدن به زمان نیاز دارد تا بتواند به شرایط مطلوب بعد از یک دوره بیهوشی یا عمل برسد. شما برای بازگشت به فعالیت های عادی روزمره و زندگی خود مثل مسافرت رفتن صبور باشید و اجازه دهید که به شرایط بهبودی برسید.

سفر بعد از جراحی بینی

چند روز بعد عمل بینی می‌توان مسافرت بروم؟

در زوی های اولیه که گچ بینی برداشته نشده است، شما نباید هیچگونه مسافرتی انجام دهید زیرا باید در شهری باشید که دسترسی راحت به جراح خود داشته باشید و در زمان نیاز یا مشاهده علائم غیر طبیعی بتوانید سریعا خود را به مطب وی برسانید. به طور میانگین بهتر است که شما برای مسافرت بعد عمل بینی حدود 10 الی 15 روز باید صبر کنید. البته این مورد به طولانی بودن مدت زمان سفر شما بستگی دارد. در مجموع توصیه می‌شود که برای مسافرت بعد از عمل بینی با جراح بینی خود مشورت کنید. تمامی این موارد ذکر شده در رابطه با مسافرت، بعد از جراحی ترمیمی بینی نیز باید رعایت شود.

مسافرت با هواپیما بعد از جراحی بینی

دکتر فرید عطار از کشور ها دیگر بیمارانی دارد که با هواپیما مسافت را طی و به مطب مراجعه می‌کنند. این اشخاص معمولا سوال دارند که چه زمانی می‌توانند مسافرت با هواپیما انجام دهند. به طور کلی تغییر فشار هوایی در سفر با هواپیما وجود دارد و ممکن است که فرد با تورم بینی یا درد و ناخوشی مواجه شود. حدود چهار روز بعد از برداشتن گچ بینی خود می‌توانید با هواپیما سفر کنید. اگر شما جراحی بینی در کرج انجام داده اید، حتما با بهترین جراح بینی در کرج مشورت کنید.

مسافرت با قطار بعد از عمل بینی

مسافرت با قطار بعد عمل زیبایی بینی نیز چالش های خاص خود را دارد. این نوع سفر ها معمولا طولانی هستند و احتمال اینکه بیش از دو ساعت در راه باشید نیز وجود دارد. بنابراین برای این مسافت های طولانی و سفر با قطار بعد از انجام این جراحی، حتما تا 15 روز بعد از جراحی صبور باشید.

 مسافرت زودهنگام بعد جراحی بینی چه عوارضی دارد؟

مسافرت هایی که بلافاصله بعد از جراحی بینی انجام می‌شود، عوارض و خطراتی را برای فرد به همراه دارد. خونریزی، تورم بیش از اندازه، عفونت و فشار و درد نیز از این دسته عوارض هستند. این نکته مهم است که بدانید، در هواپیما به دلیل فشار هوا و خشکی آن، ممکن است خونریزی های غیر طبیعی برای بینی به وجود آید که مجدد به مراجعه پزشک خود نیاز پیدا کنید.

جمع بندی مقاله

با خواندن این مقاله دانستید که برای مسافرت بعد از جراحی بینی با انواع روش ها مانند ماشین و قطار و اتوبوس و هواپیما و …. نیز حداقل حدود دو هفته صبر کنید و منتظر بمانید تا عوارض و خطرات را برای خود رقم نزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با پزشک خود مشورت نمایید و اگر از نظر ایشان مشکلی وجود نداشت، سفر خود را انجام دهید.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا