Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

آبریزش بعد از جراحی بینی

آبریزش بینی یکی از مواردی است که معمولا خانم ها و آقایان را دچار چالش خواهد کرد اما گاهی این مسئله بعد از عمل زیبایی بینی به چشم می‌خورد که افراد را نگران خواهد کرد. دلایل آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چیست و باید برای بهبود چکار کرد؟ آیا آبریزش بینی بعد از عمل بینی نشانه شیوع آلرژی است؟

همانطور که می‌دانید آبریزش بینی در حقیقت ترشحات بسیار رقیقی هستند که دارای رنگ شفاف بوده و گاهی برای مدت زمانی از بینی خارج می‌شوند و در برخی موارد در دوره بسیار کوتاهی قطع میشوند. رینیت التهاب بافت درونی بینی شما میباشد که گاهی منجر به آبریزش بینی خواهد شد. در این مقاله با ما همراه باشید تا در رابطه با آبریزش بینی بعد از این عمل زیبایی اطلاعات لازم را کسب کنید.

در همین ابتدا باید ذکر کنیم که بیماران دکتر فرید عطار به آبریزش بینی بعد از جراحی بینی دچار نمی‌شوند زیرا ایشان مخاط داخل بینی را باز نمی‌کنند و هیچ آسیبی به این بخش وارد نمی‌کنند.

دلایل ابریزش بعد از جراحی بینی

علت آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

همانطور که می‌دانید طی عمل زیبایی بینی، بافت داخلی تا حدودی با تغییراتی رو به رو است و به همین دلیل تحریک پذیری نسبی ممکن است برای این بخش به وجود آید. گاهی این تجریک پذیری و تورم بافت درونی باعث آبریزش بینی موقتی بعد از جراحی بینی می‌شود اما گاهی شاهد این خواهیم بود که آبریزش برای مدت زمان طولانی باقی بماند. شما باید به این مورد توجه داشته باشید که قبل از جراحی بینی برای شما از مواد بیهوشی یا خواب مصنوعی استفاده می‌کنند که این دو ماده خود به تنهایی حساسیت و آلرژی شدیدی برای بعضی افراد ایجاد می‌کنند. مواد بیهوشی نیز به تنهایی التهاب بافت را برای بینی اشخاص به همراه دارند.

گاهی طی جراحی بینی، رینیت وازوموتور یا انبساط رگ های خونی داخل بینی ایجاد می‌شود و یا شاخک های داخل بینی دچار آسیب می‌شود که هر دوی این موارد ممکن است تا چندین روز بعد از عمل بینی، آبریزش را به همراه داشته باشند.

تا این قسمت متن متوجه شدید که آبریزش بینی بعد از جراحی بینی در همه لحظات نشان یک چالش خطرناک نیست و تا حدودی طبیعی و عادی می‌باشد. این نوع آبریزش های طبیعی بعد از گذشت یک مدت زمان کوتاه مانند یک هفته برطرف می‌شوند و تا چند هفته ادامه دار نخواهند شد.

این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است شما بعد از جراحی بینی دچار سرماخوردگی یا آلرژی فصلی شده باشید که آبریزش بینی را به همراه دارد. در این صورت با استفاده دارو های سرماخوردگی این آبریزش باید برطرف شود.

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی مسئله ای نیست که شما با وجود آن نگران شوید و به جراح بینی خود مراجعه کنید. اگر شما در شهر کرج زندگی می‌کنید و برای زیبایی ظاهری چهره خود اهمیت و ارزش زیاد قائل هستید، می‌توانید برای انجام عمل بینی به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید تا از این مورد که به عوارض خاص دچار نخواهید شد، اطمینان حاصل کنید.

درمان آبریزش بینی بعد از جراحی بینی

معمولا افرادی که جراحی بینی انجام داده اند تا مدتی بسیار حساس ستند و با مشاهده کوچکترین علامتی به جراح بینی خود مراجعه می‌کنند. در این حال جراح برای آبریزش بینی بعد از عمل شما دارو تجویز می‌کند. این دارو ها معمولا در زمان ترخیص شما توسط بهترین جراح تجویز خواهند شد تا در صورت لزوم ناچار به مراجعه نباشید. در ادامه به برخی از روش های جلوگیری از این موارد اشاره خواهیم داشت.

جلوگیری از آبریزش بینی با دارو

شما در این زمان مجاز هستید که داروی سرماخوردگی استفاده کنید. البته باید بدانید که این قرص سبب می‌شود تا جریان خون در رگ های خونی کاهش یابد و تورم داخل بینی تا حدودی کاهش یابد و در نتیجه آبریزش بینی را تا حدودی بهبود می‌بخشد. ناگفته نماند که در این دارو ها مقداری آنتی هیستامین وجود دارد که در رفع این عارضه تاثیرگذار هستند.

قطره رینوسالتین برای آبریزش بینی بعد از عمل

Rinosaltin نوعی اسپری بینی است که ترشحات غلیظ بینی را رقیق کرده و به مرور آن ها را از سینوس تخلیه و حذف خواهد کرد. گاهی بهترین جراح بینی در کرج این قطره را برای افرادی که با این مشکل بعد از جراحی بینی مواجه هستند، تجویز خواهد کرد. این قطره تمامی حساسیت های مرتبط با بینی را تا حدودی بهبود می‌بخشد.

اسپری برمید ایپراتوپیوم

از این اسپری بینی برای بهبود آبریزش بینی ناشی از موارد آلرژیک و غیر آلرژیک استفاده می‌کنند. برای آبریزش بینی بعد از جراحی بینی گوشتی و همچنین استخوانی تاثیرگذار است.

آبریزش بینی بعد از جراحی بینی چقدر طول می‌کشد؟

این نوع آبریزش بینی ها بعد از عمل زیبایی بینی معمولا 10 الی 15 روز بعد از جراحی طول می‌کشند. در صورتی که آبریزش بینی بیش از این مدت زمان بعد از عمل زیبایی رینوپلاستی طول کشید، به این معناست که ارتباطی با عمل ندارد و دلیل به وجود آمدن آن، چیزی دیگر است.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا