Search
Close this search box.
drfaridattar.webp

عمل نوک بینی در کرج

عمل نوک بینی یا رینوپلاستی نوک بینی، برای اصلاح شکل و اندازه نوک بینی و بهبود ظاهری صورت فرد انجام می‌شود و طرفداران زیادی دارد. در این جراحی، پوست نوک بینی را باز کرده و با حذف و تغییر بخشی از بافت نرم زیرین، شکل و اندازه نوک بینی تغییر می‌کند. در صورتی که لازم باشد تا فرم استخوان نزدیک به نوک بینی تغییر کند، پوست را از روی استخوان نوک بینی جدا کرده و بخش مورد نظر را بهبود می‌بخشند.

این جراحی معمولاً برای افرادی که از نوک بینی‌شان ناراضی هستند یا در اثر یک حادثه دچار تغییر فرم یا شکستگی نوک بینی شده اند، انجام می‌شود. اگر شخصی بخواهد بهبود کلی برای ظاهر بینی خود داشته باشد، حتما جراحی بینی انجام می‌دهد. قبل از اینکه تصمیم به عمل نوک بینی در کرج بگیرید، بهتر است با بهترین جراح بینی در کرج مشورت کنید و اطلاعات کافی درباره ریسک‌ها و نحوه انجام جراحی دریافت کنید.

جراحی نوک بینی در کرج

عمل نوک بینی شکسته چگونه است؟

عمل نوک بینی شکسته اینگونه است که در این عمل، جراح با باز کردن بینی، قسمت‌های شکسته را ترمیم و شکل و اندازه نوک بینی را به حالت طبیعی باز می‌گرداند و یا به فرم فانتزی تغییر می‌دهد. اگر شکستگی یا تغییر شکل نوک بینی باعث مشکلاتی مانند اختلال در تنفس و یا تغییر شکل صورت شود، انجام این جراحی برای ترمیم نوک بینی کاملا مناسب فرد می‌باشد.

عمل نوک بینی شکسته ممکن است شامل ترمیم استخوان، بافت نرم و در برخی موارد ترمیم غضروف باشد. عمل نوک بینی شکسته معمولاً با هدف ترمیم سر ابتدایی بینی انجام می‌شود و در اکثر موارد موفقیت آمیز است. باید توجه داشته باشید که جراحی‌های زیبایی همیشه بدون ریسک نیستند و ممکن است باعث عوارضی مانند عفونت، خونریزی، و یا تغییرات ناخواسته در شکل بینی شوند. بنابراین، قبل از تصمیم به انجام این جراحی، بهتر است با بهترین جراح بینی در کرج مشورت کنید و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کنید.

تاثیر نوک بینی بر چهره

نوک بینی به عنوان یکی از قسمت‌های مهم صورت، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر چهره داشته باشد. نوک بینی مناسب با شکل صورت، می‌تواند به چهره زیبایی و جذابیت بیشتری ببخشد، در حالی که نوک بینی با فرم نامناسب ممکن است باعث افتادگی و یا تحریک نسبی دیگر قسمت‌های صورت شود.

عمل نوک بینی در کرج

به طور کلی، نوک بینی‌هایی که بزرگ هستند، شکل صورت را مثلثی یا مستطیلی می‌کنند، در حالی که نوک بینی‌هایی که کوچک و هستند، صورت را گرد و مدور نشان می‌دهند. نوک بینی‌هایی که برجسته و بلند هستند، ممکن است باعث ایجاد سایه در قسمت پایینی چشمان شوند و تمامی زیبایی چهره را از بین ببرند.

بنابراین دانستید که تغییر شکل نوک بینی می‌تواند به طور قابل توجهی بر چهره تاثیر بگذارد. البته باید توجه داشت که شکل نوک بینی با دیگر ویژگی‌های صورت، مثل اندازه چشم، لب و پوست صورت، هماهنگی داشته باشد تا چهره از جذابیت بیشتری برخوردار باشد.

چه نوع نوک بینی‌ با چهره من هماهنگی دارد؟

برای بررسی هماهنگی نوک بینی با چهره، باید به عوامل مختلفی مانند فرم صورت از نظر گردی یا کشیدگی، اندازه، شکل و نوع نوک بینی و گوشتی بودن آن و همچنین ضخامت پوست بینی توجه کرد.

انواع فرم نوک بینی

در ادامه، به برخی از انواع فرم نوک بینی اشاره می‌کنیم:

  • نوک بینی تیز و مستقیم
  • نوک بینی بلند و باریک
  • نوک بینی گرد

در هر صورت، هماهنگی نوک بینی با چهره، باید با توجه به شکل و ویژگی‌های دیگر صورت، مانند اندازه چشم‌ها، لب‌ها، گونه‌ها و فرم و شکل چهره و همچنین ضخامت پوست و ابعاد صورت بررسی شود.

چگونه از افتادگی نوک بینی بعد عمل جلوگیری کنیم؟

افتادگی نوک بینی پس از عمل به عنوان عوارض برخی از عمل های زیبایی بینی به وجود می‌آید اما با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می‌توان از این عارضه جلوگیری کرد.

در جراحی رینوپلاستی، نوک بینی یکی از بخش هایی است که تغییرات زیادی بر روی آن اعمال می‌گردد. برخی از جراحان بینی در هنگام ترمیم نوک بینی، بخشی از پوست و بافت را از بین می‌برند تا نوک بینی را بالا ببرند. این کار ممکن است باعث ایجاد فشار بر روی بافت‌های نوک بینی شود و در نتیجه، نوک بینی به سمت پایین بیاید و افتادگی ایجاد شود.

برای پیشگیری از افتادگی نوک بینی پس از عمل، بهتر است بعد از جراحی، حداقل یک هفته به نحوه خوابیدن خود توجه کنید و سعی کنید فعالیت‌های سنگین و ورزشی را به مدت چهار هفته محدود کنید. همچنین، استفاده از یخ در منطقه نوک بینی پس از عمل، می‌تواند به کاهش احتمال افتادگی نوک بینی تا حدودی کمک کند.

دکتر فرید عطار

دارای سابقه حدود بیش از 7000 جراحی بینی
گذراندن دوره تکمیلی راینولوژی در سنگاپور و انگلیس
بیش از 1000 جراحی آندوسکوپی سینوس و سایر جراحی های صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا